Hlavní menu:

Bookmark and Share

Zásnuby v Betlémě

 

Kdysi jsem si myslela, že zásnuby jsou přežitek, něco, co dávno není „in“ – a že už není mnoho lidí, kteří se zasnubují. Pak jsem ale potkala Roberta. Po nějaké době známosti jsme se čirou náhodou shodli na tom, že už dlouho je naším snem podívat se do Svaté země. Začali jsme plánovat cestu. Když jsme odlétali, já zatím nic netušila – a popravdě řečeno nevím, jestli to měl Robert v plánu už předem, ale právě tam jsme se zasnoubili.

Nikdy nezapomenu na okamžik, kdy jsme při hvězdičkách sami seděli před vchodem do Chrámu narození Páně v Betlémě, Robert vyndal prstýnek, který tam tehdy koupil, a požádal mě o ruku. Druhý den jsme poprosili kněze, který náš zájezd doprovázel, aby na nás pamatoval při příští mši svaté. A tak na mši v Chrámu navštívení Panny Marie vzpomínám jako na naši zásnubní.

Přestože si myslím, že mladí lidé nutně nemusí absolvovat zásnuby k tomu, aby se pak mohli vzít, sama jsem je vnímala jako jakési potvrzení, že k sobě patříme, že spolu chceme být. Koneckonců jsem přesvědčena, že lepší místo pro zásnuby Robert opravdu vybrat nemohl.

 

Kateřina

 


© Design: Paulínky 2011 | Redakční systém: Webdesignum 2011